Spitalul Universitar din Oslo, Norvegia

Postul vizat: asistent medical pentru secția de chirurgie toracică

Locuri disponibile: 2

Anunț valabil până pe 31.07.2014

Oslo University Hospital

Spitalul Universitar din Oslo este spitalul local care deservește locuitorii din Oslo, dar și mare parte din populația regiunii de Sud-Est a țării. Unitatea medicală are peste 20.000 de angajați și un buget de 20 miliarde de coroane. Spitalul Universitar este unul dintre cei mai mari în ceea ce privește cercetarea medicală și formarea personalului medical din Norvegia.

Secția de Chirurgie Toracică a fost înființată în 2010, iar unitatea împarte facilitățile cu secția de boli respiratorii. Departamentul oferă asistență medicală pre și postoperatoriu.

Responsabilități

  • asistent medical pentru pacienți, pre și post operatoriu, în cazul operațiilor pe cord
  • schimburi, prin rotație, în fiecare al treilea week-end se lucrează

Calificări:

  • norvegiana, fluent, vorbit și scris
  • minim doi ani de experiență clinică pe chirurgie toracică
  • prin promovare internă, poți prelungi perioada contractului, în cazul posturilor temporare

Calități:

* independent

* responsabil

* flexibil

* structurat

* plăcere pentru a lucra într-un mediu activ și dinamic

* deschis la provocări

* cazier

Oferim:

  • poziție de lucru 100%, 80 % %
  • salarizare conform contractului de muncă
  • înalt nivel de dezvoltare profesională
  • mediu de lucru plăcut, cu responsabilități variate
  • program de lucru 35.5 ore pe săptămână, cu lucru în fiecare al treilea week-end
  • schemă de asigurări de pensionare valabilă pentru grup

Educație:

* Colegiu/Universitate

* Autorizație de liberă practică