Spitalul Universitar din Oslo, Norvegia

Postul vizat: asistent medical pentru bloc operator

Locuri disponibile: 5

Data de expirare a anunțului: neprecizată

Oslo University Hospital

Spitalul Universitar din Oslo este spitalul local care deservește locuitorii din Oslo, dar și mare parte din populația regiunii de Sud-Est a țării. Unitatea medicală are peste 20.000 de angajați și un buget de 20 miliarde de coroane. Spitalul Universitar este unul dintre cei mai mari în ceea ce privește cercetarea medicală și formarea personalului medical din Norvegia.

Secția generală dispune de 6 saloane de zi pentru endocrine, gastro, chirurgie plastică și pediatrie. Pe lângă acestea, avem și tratament de urgențe 24 din 24 de ore. Asistenții medicali ai blocului operator fac parte din echipa de urgențe traumatice. Avem 35 de asistenți medicali specialiști, în 3 schimburi și cu gărzi la fiecare al treilea week-end. Secția are două asistente-șef.

Vor fi luați în considerare doar candidații care aplică electronic, prin intermediul WebCruiter.

Responsabilități:

  • asistentul medical al blocului operator ajută adulții sau copiii care au suferit un traumatism, au avut o intervenție chirurgicală sau urmează să fie operați.
  • nevoile pacienților sunt în centrul atenției, așa încât se impune o colaborare interdisciplinară

Calificări:

  • asistent medical cu studii postuniversitare de chirurgie
  • experiență pe un departament similar, de dorit
  • sunt acceptați atât candidații care au terminat recent studiile postuniversitare, cât și cei cu experiență deja

Aptitudini:

  • orientat pe soluţie şi pozitiv într-o zi cu un ritm alert de lucru
  • flexibilitate
  • plăcere pentru a lucra cu pacienţii bolnavi, în stare critică

Oferim:

  • poziție de lucru cu program de lucru 100 %
  • un mediu bun de lucru
  • un domeniu interesant
  • un program nou de dezvoltare profesională
  • colegi calificați și dedicați
  • posibilitatea de a deveni parte din cel mai mare centru de traumatologie din Norvegia
  • schemă comună de de asigurări de sănătate și de pensionare

Anunțul original poate fi găsit urmând linkul: http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=49784218&searchclickthrough=true

2 comentarii la “Spitalul Universitar din Oslo, Norvegia

  1. iacoban alina

    I have worked in hospital in Romania but I want a career in Norway..How is that possible and tell me what condition s is. Thank you and best regards.

    1. asistent Autor postare

      Putem discuta in romana, dna Iacoban! Continutul este in romana. Conditiile difera de la angajator la angajator. Informatii generale sunt publicate pe site dar, daca doriti mai multe detalii legate de un job anume, tb sa contactati angajatorul. Veti gasi link catre el la finele fiecarui anunt. Succes!