Spitalul Universitar din Oslo, clinica de psihiatrie și geriatrie

Postul vizat: asistent medical in Oslo, Norvegia

Anunț valabil până la data de 06.07.2014

Akershus Universitetssykehus

Secția de Psihiatrie oferă servicii specializate pentru persoanele de peste 65 de ani, cu tulburări psihice și are 20 de locuri, interesantă fiind interfața dintre geriatrie și psihiatrie. Clinica oferă servicii de calitate, la aceasta contribuind colaborarea cu personalul de îngrijire. Postul vacant este valabil pentru unitatea de zi, poziție liberă de la 1 septembrie 2014, pentru o asistentă medicală de specialitate. Doar candidații care aplică electronic prin intermediul WebCruiter vor fi luați în considerare.

Responsabilități

  • cartografiere a stării mentale a pacientului
  • elaborarea și punerea în aplicare a inițiativelor de lucru relevante
  • colaborare multidisciplinară

Calificări:

        • autorizație de liberă practică
        • certificare în îngrijirea sănătății mintale
        • de dorit, experiență în lucrul cu persoanele în vârstă

Limbă:

  • norvegiana

Calități:

    • interes și angajament pentru a lucra cu vârstnicii
    • cooperant
    • condiție fizică bună

 Oferim:

  • poziție fixă: 100 %
  • oportunitate pentru dezvoltarea profesională și personală
  • cerințe de lucru variate
  • mediu de lucru plăcut
  • salariu în conformitate cu acordurile de muncă existente

Educație:

  • colegiu/universitate
  • asistent medical specialist

Anunțul original poate fi găsit urmând linkul http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=49419870&searchclickthrough=true