Spitalul Universitar Akershus, Policlinica ORL, Norvegia

Postul vizat: asistent medical
Anunţ disponibil până la data de 25.08.2014

Interior Spitalul Akershus

Spitalul Universitar Akershus este cel mai mare spital pentru afecţiuni acute din Norvegia şi deserveşte aproape 10 % din populaţie. Avem un domeniu de cercetare în dezvoltare, o secţie de îngrijiri paliative şi o divizie chirurgicală, care constă din 12 departamente, ce oferă îngrijire de specialitate pentru aproape 500.000 de locuitori.
Departamentul de ORL tratează pacienţii care au diverse afecţiuni ale urechilor, nasului sau gâtului, precum şi tulburări de auz. Clinica are un departament de ambulatoriu, un centru pentru tulburări de auz şi o unitate pentru operaţii. Te bucuri atunci când ai provocări profesionale şi ai bune abilităţi interpersonale? Atunci aceasta este poziţia potrivită pentru tine. Căutăm un asistent medical pentru intervenţii chirurgicale sau un asistent medical generalist, în regim full-time, la secţia ambulatoriu. Toţi solicitanţii trebuie să aplice on-line.
Responsabilităţi:
* responsabil pentru operaţiunile efectuate în ambulatoriu
* examinarea şi tratarea pacienţilor ORL, în regim de urgenţă
* asistentul trebuie să ofere informaţii pacienţilor şi să se ocupe de pregătirea preoperatorie a acestora
* de dorit, experienţă de lucru în ambulatoriu şi experienţă în domeniul ORL
Abilităţi:
* bune abilităţi de lucru în echipă
* flexibilitate
* condiţie fizică bună
* angajament faţă de pacient
Oferim:
* poziţie de lucru full-time
* sarcini de lucru variate, un rimt rapid de lucru, dar plăcut, cu o colaborare strânsă între asistenţi medicali, medici şi ceilalţi angajaţi
* ajutor pentru găsirea unei locuinţe şi a unei grădiniţe, pentru asistenţii care au copii
Educaţie:
* colegiu/universitate
* asistent medical specialist
Anunţul original poate fi găsit urmând linkul: http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=50054465&searchclickthrough=true