Spitalul Diaconal, Oslo, Norvegia

Postul vizat: asistent medical pentru secția diabet

Anunț valabil până la 10.08.2014

Spitalul Diaconal

Spitalul Diaconal este spitalul local care deservește 135.000 de locuitori, din cartierele Frogner, Ullern și Vestre Aker. Spitalul și-a extins responsabilitățile prin secția de psihiatrie, cea de geriatrie, precum și cele de reumatologie și chirurgie. Spitalul Diaconal este deținut de Fundația Diaconală. Mai multe informații găsești pewww.diakonhjemmetsykehus.no.

Policlinica medicală tratează pacienți cu boli pulmonare, diabet, IBD, suferind de cancer sau de boli ale inimii. Ambulatorul este un loc activ și interesant, în care se lucrează cu o echipă extrem de competentă. Avem liberă o poziție de asistent medical, pe perioadă nedeterminată, în echipa secției de diabet. Echipa este formată dintr-un medic și din două asistente.

Următoarele calificări / atribute dorite:

  • căutăm un asistent medical cu experiență, cu studii postuniversitare de diabet zaharat sau de specialitate clinică
  • este necesară o experiență relevantă, de preferință în ambulatoriu
  • viitorul angajat trebuie să fie capabil de a lucra atât independent, cât și în echipă
  • asistentul medical contribuie în mod activ la dezvoltarea profesională și la crearea unui mediu de lucru pozitiv
  • asistentul medical poate să lucreze structurat și eficient, în conformitate cu valorile de bază ale spitalului
  • condiție fizică bună

Responsabilități:

  • asistentul medical își stabilește planul de lucru singur, în ceea ce privește începerea tratamentului cu insulină, tehnica de injectare și dozajul. Evaluarea și tratamentul diabeticului se face în colaborare cu un medic. Asistentul participă la informarea pacienților și a familiilor acestora, conform LRG( Learning și Mestringssentert)
  • specialistul din ambulatoriu trebuie să aibă și cunoștințe de bază în utilizarea calculatorului

Oferim:

* program introductiv

* mediu de lucru bun și stabil

* cerințe de lucru provocatoare

* condiții de asigurare bune, pentru asigurări în ceea ce privește pensiile, asigurări de viață, de invaliditate, în conformitate cu acordul încheiat între sindicate și angajator

Pentru a aplica, te rugăm să folosești formularul online. Ia cu tine la interviu și autorizația de liberă practică, precum și cerificările necesare.

Anunțul original poate fi găsit urmând linkul: http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=50135695&searchclickthrough=true