Spitalul Bærum, clinica gastroenterologie, Norvegia

Postul disponibil: asistent medical, pe perioadă determinată
Anunţ valabil până la 31.08.2014

Spitalul Baerum, sectia de Gastroenterologie

Autoritatea de Sănătate a Regiunii Sud-Est realizează un proiect pilot, în cadrul unui program naţional de screaning pentru cancerul colo-rectal. Proiectul a început în 2012 şi va fi implementat pe parcursul a şase ani în Bærum şi Moss. Iniţiativa este condusă de către reprezentanţii Registrului de Oncologie. Planul include 140.000 de pacienţi, cu grupa de vârstă 50-74 de ani. Echipa de proiect este compusă din cinci asistenţi medicali, patru medici şi un secretar. Pentru că unul dintre angajaţii noştri merge în concediu de maternitate, avem liberă o poziţie temporară, full-time.
Responsabilităţi:
* sarcini legate de pacienţii policlinicii de gastroenterologie, secţia ambulatoriu
* coordonarea sarcinilor în funcţie de fluxul de pacienţi
* programări
Experienţă:
* de preferat experienţă în domeniu
* bune cunoştinţe IT
* bună condiţie fizică
Aptitudini:
*bune abilităţi de comunicare interpersonală
*flexibilitate şi capacitate de a lucra bine şi organizat
* interes pentru pacienţii de gastroenterologie
Oferim:
* poziţie de lucru full-time
*mediu de lucru plăcut, cu o colaborare multidisciplinară
* oportunitate pentru dezvoltare şi posibilitatea de a desfăşura activităţi de cercetare în cadrul profesiei de asistent medical
* de două ori pe an vor fi trecute în revistă rezultatele pentru întreg proiectul
* salarii conform contractului de muncă

Anunţul original poate fi găsit urmând linkul: http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=49547958&searchclickthrough=true