Şofer, centru de zi, Gullstøltunet, Bergen, Norvegia

Anunţ valabil până la 04.10.2014

Municipalitatea Bergen este unul dintre cei mai mari angajatori din Norvegia, cu aproximativ 17.000 de salariați. Competență, deschidere și încredere sunt valorile pe care le dorim de la viitorii angajați. În Bergen ne preocupă egalitatea și incluziunea socială și căutăm să asigurăm, prin locurile de muncă, diversitatea. În acest sens, avem salariați provenind din familiile de imigranți, la toate nivelurile de organizare și lucrăm în mod activ pentru a recruta mai multe persoane cu handicap. Femeile sunt încurajate să caute poziții de conducere și poziții în sectorul tehnic. Bărbații sunt încurajați să aplice pentru posturi în domeniile sănătății și educației. Toți candidații trebuie să înregistreze CV-ul on-line.

Centrul Gullstøltunet

Centrul de zi al Gullstøltunet are 20 de locuri pentru pacienţi care locuiesc acasă cinci zile pe săptămână. Bolnavii trebuie luaţi de acasă şi aduşi la centru, pentru mesele zilnice şi pentru activităţile recreative desfăşurate la centru. În acest scop avem propriul autobuz şi propriul şofer, angajat la Gullstøltunet. Pacienţilor le este servit micul-dejun la sosire şi mai apoi cina şi cafeaua, înainte de a merge acasă. Mesele sunt luate într-o comunitate, iar noi ne-am angajat să creăm un mediu active şi bun în centrul de zi. Misiunea noastră este aceea de a crea activități personalizate și de a motiva utilizatorii să participe. Căutăm un șofer la centrul nostru de zi și ne-ar plăcea o persoană cu o stare psihică bună, cu o stare de sănătate bună şi bun profesionist. Condiţia fizică bună este o cerinţă obligatorie.

Responsabilităţi:

  • transportul bolnavilor la centrul de zi
  • cerinţe obişnuite, legate de bolnavi
  • transport şi excursii pentru pacienţii azilului

Calificări:

  • permis auto categoria D1
  • cunoștințe și experiență în lucrul cu oamenii

Educaţie:

  • învățământ elementar

Limbă:

  • norvegiană

Abilităţi:

  • abilitatea de a lucra independent
  • bune abilităţi de comunicare
  • abilitatea de a colabora pe plan intern și extern
  • loialitate, responsabilitate și o bună stare de spirit
  • abilitatea de a crea un mediu bun

Vă oferim:

  • poziţie de lucru: 100 %
  • un mediu de lucru plăcut
  • colegi buni
  • salariu conform acordurilor locale şi centrale

Anunţul original poate fi găsit urmând linkul: http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=51821344&searchclickthrough=true