Infirmier/asistent medical, Drammen, Norvegia

Anunț valabil până la 16.09.2015

Drammen Foto: www.drammens.museum.no

Drammen
Foto: www.drammens.museum.no

Drammen este situat în estul Norvegiei. Aici locuiesc 67.000 de persoane, dar orașul este capitala regională a unei zone cu 160.000 de locuitori.

Centrele Sølfast și Røyselia caută infirmier/ asistent. Acestea furnizează servicii personalizate către 12 persoane-adulți cu diferite dizabilități și cu diferite nevoi de asistență.

Pentru a reflecta diversitatea populației, încurajăm persoanele care provin din afara țării să aplice.

Responsabilități

  • să te asiguri că serviciile sunt în conformitate cu liniile directoare municipale
  • să participi activ la lucrări, la planificarea, dezvoltarea și punerea în aplicare a măsurilor pe baza resurselor utilizatorului
  • să colaborezi cu alte servicii, pentru contactul primar
  • colaborarea cu șeful departamentului și cu terapeutul de mediu
  • cooperarea cu medicul, dacă este necesar
  • cerințe pentru administrarea medicamentelor
  • loialitate și dorința de a participa la dezvoltarea serviciilor
  • responsabilitatea supravegherii utilizatorilor

Calificări:

  • infirmier-asistent
  • experiență și cunoștințe în administrarea medicamentelor
  • ne dorim personal responsabil, orientat spre soluții, cu capacitatea de a lucra în mod independent, dar și în echipă
  • este de dorit să ai abilități și experiență în metodologia de mediu și comportamentală
  • bune abilități de prezentare, în scris și orală
  • este un avantaj să cunoști capitolul 9 din legislația sanitară
  • condiție fizică bună
  • cazier eliberat de Poliția norvegiană
  • atestatele și alte documente doveditoare vor fi prezentate la un eventual interviu

Educație

  • postliceală/ universitate
  • medicină/sănătate/ social

Abilități:

  • în mod evident, orientat spre realizarea acțiunii
  • ordonat și structurat
  • independent și orientat spre rezultate
  • capacitatea de a iniția și a dezvolta inițiativele
  • bun profesionist
  • abilități de cooperare și de lucru în echipă

Oferim:

  • salariu, conform acordurilor în vigoare
  • posibilități de instruire continuă
  • traininguri
  • data începerii lucrului: de comun acord

Poți găsi anunțul original și poți aplica urmând linkul:

!!! Site-ul www.asistentmedicaliinnorvergia.ro nu este agenție de recrutare și nu intermediază angajarea pentru posturile vacante publicate. Persoanele interesate pot contacta în mod direct angajatorii.

4 comentarii la “Infirmier/asistent medical, Drammen, Norvegia

  1. codrea lcian- ioan

    lucrurii mai clare despre ceea ce avem de facut(fisa postului); ce limba sa cere? vechime in domeniu as avea 18 ani( 1 an si 1/2 sectia ATI, 6 luni sectia NEUROPSIHITRIE SI 16 ANI sectia URGENTA)
    abia acuma m-am inscris la curs de lb. engleza; carnet de sofer categoria B,stare civila-divortat fara copiii
    scoala postliceala sanitara sibiu; scoala gimnaziala 8 clase+liceul 4 clase; cu bacalaureat

    1. asistent Autor postare

      Engleza o sa va fie utila, dar norvegiana este baza. Date suplimentare, altele decat cele specificate in anunt, puteti solicita angajatorului. Exista un link direct catre anuntul original si, implicit, catre angajator. Succes!

      Probabil ca sunt, dar trebuie sa cautati dvoastra ofertele in acest domeniu. Eu am mai vazut, dar n-am fost atenta la cerinte. Tot pe finn.no puteti cauta. Succes!