Asistent medical/infirmier, Stavanger, Norvegia

Post disponibil: asistent medical/infirmier

Anunț valabil până la 03.09.2014

Regiunea Stavanger este a treia, din Norvegia, ca așezare urbană, cu 300.000 de locuitori. Orașul oferă o viață culturală diversă, un peisaj frumos și variat. Municipalitatea are aproximativ 9.000 de angajați, locuri de muncă interesante, provocatoare și variate, în diferite domenii. Mai mult decât atât, pune la dispozitie sisteme bune de pensii și de asigurări, un mediu bun de lucru și beneficii atractive. Vrem diversitate în comunitate și încurajăm toate persoanele eligibile să aplice, indiferent de vârstă, sex, handicap sau etnie. Căutăm solicitanți pentru posturi cu normă întreagă, însă ne poți contacta și dacă vrei ceva part-time. Perioada de probă este de șase luni. Ai nevoie și de cazier, de la poliție, pentru a putea lucra cu copiii sau cu persoanele cu handicap.

Vedere gemerala din Stavanger

Centrul de sănătate mintală Myrveien a fost deschis în vara anului 2001. Unitatea constă dintr-o clădire comună, cu 16 de apartamente și 11 apartamente-satelit, în imediata vecinătate. Centrul are personal de zi, de seară și pentru week-end. În cadrul spațiului comun pacienții pot viziona filme seara și pot bea cafea. În apropiere sunt peisaje montane, cum ar Stokkavannet, vizitat de mulți turiști. Zona are legături bune pentru transportul public la/ de la Tasta și există parcare gratuită pentru angajați.

Responsabilități:

  • responsabilitate comună pentru managementul medicației
  • elaborarea de măsuri
  • coordonator de planuri individuale
  • participarea la întâlnirile de grup
  • jurnalizare în Cosdoc

  • infirmier. Alte discipline relevante pot aplica, de asemenea
  • educație relevantă
  • experiență în domeniu
  • bărbații sunt încurajați să aplice

Educație

  • licență

Limba:

  • norvegiană

Abilități:

  • condiție fizică bună
  • trebuie să fii capabil să lucrezi în mod independent și să îți asumi responsabilități
  • trebuie să fii capabil să lucrezi interdisciplinar și să fii flexibil
  • cunoștințe de lucru cu calculatorul
  • trebuie să vorbești și să scrii bine în norvegiană

Oferim:

  • poziție de lucru 100 %
  • schimb zi /noapte, în fiecare 3/6 week-end-uri se lucrează
  • timpul de lucru poate fi discutat
  • oportunitate pentru dezvoltare profesională
  • cerințe de lucru variate
  • salariu anual ca infirmier: 373.300 – 454.400 coroane
  • salariu anual ca asistent medical: 373.300 – 454.400 coroane
  • salariu anual pentru asistent medical, specializarea Psihiatrie: 408.700-479.400 de coroane

Anunțul original poate fi găsit urmând linkul: http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=50874590&searchclickthrough=true

2 comentarii la “Asistent medical/infirmier, Stavanger, Norvegia

    1. asistent Autor postare

      Nu,nu e vorba de agentie de intermediere. Daca asta sperati, imi pare rau. Suntem un site de informare, care are, printre altele, si job-uri la zi, anunturi traduse din norvegiana in romana. Linkul de la finalul fiecarui anunt va poate duce pe pagina originala si acolo puteti si aplica.
      Mai multe despre site gasiti la rubrica Despre