Asistent medical, Spitalul Universitar Akershus, Clinica ORL

Contract pe perioadă nedeterminată

Anunț valabil până la 27.03.2015

Spitalul Universitar Akershus este unul dintre cele mai mari din Norvegia, deservind aproape 10% din populaţia norvegiană. Avem un mediu de cercetare în continuă dezvoltare, iar motto-ul după care ne ghidăm este „Lângă oameni-profesional puternici”.

Divizia chirurgicală este formată din 12 departamente, cu șapte specializări, oferind servicii pentru aproape 500.000 de locuitori. Divizia include, de asemenea, secția de anestezie a spitalului Ski, din Follo, precum și un centru de îngrijiri paliative. În plus, avem și o semnificativă activitate de cercetare și predare.

Secția ORL, aparținând BSO3, are 10 locuri. Pacienții sunt adulți, cu diferite patologii ORL, dar avem și pacienți grav bolnavi de cancer. Aproximativ 70% dintre pacienți necesită asistență imediată. În acest moment, avem liber un post de asistent medical, pentru perioadă nedeterminată, full-time sau part-time. Toți candidații sunt rugați să aplice on-line.

Spitalul Universitar Akershus Foto: www.dagbladet.no

Spitalul Universitar Akershus
Foto: www.dagbladet.no

Responsabilități:

  • asistență medicală
  • se lucrează în fiecare al treilea weekend

Calificări:

  • asistent medical autorizat
  • bune cunoștințe de norvegiană
  • experiență ORL

Educație:

  • colegiu / facultate

Abilități:

  • independență și flexibilitate
  • o bună capacitate de colaborare
  • abilitatea de a inova
  • gândire pozitivă și orientare spre sarcinile de lucru
  • abilitatea de a te dezvolta într-un mediu de lucru cu un ritm alert
  • condiție fizică bună

Oferim:

  • sarcini de lucru variate
  • mediu de lucru stabil, cu zile tematice și cu o bună pregătire profesională
  • colaboratori drăguți
  • bune condiții pentru angajați
  • situare centrală, într-un cadru rural, cu legături scurte din Oslo

Poți găsi anunțul original și poți aplica urmând linkul:

!!! Site-ul www.asistentmedicaliinnorvergia.ro nu este agenție de recrutare și nu intermediază angajarea pentru posturile vacante publicate. Persoanele interesate pot contacta în mod direct angajatorii.