Asistent medical, Spitalul Innlandet, Clinica de Oftalmologie, Lillehammer, Norvegia

Poziție temporară

Anunț valabil până la 17.11.2014

Spitalul Innlandet

Cerințele de lucru din cadrul Spitalului Innlandet includ îngrijirea medicală, educația, cercetarea, educarea pacienților și a familiile lor. Avem activități în mai mult de 40 de locuri diferite în Hedmark și Oppland, în medicina generală, sănătate mintală, tratament pentru abuz de droguri. Fiind unul dintre cele mai mari spitale, cu 8.500 de angajați și un număr mare de grupuri profesionale, noi suntem, de asemenea, cea mai mare organizație din Innlandet.

Ne bazăm pe următoarele valori:

  • deschidere și implicare
  • respect
  • cunoștințe

Vrem să oferim acces egal la serviciile medicale de calitate tuturor celor care au nevoie de ele, atunci când au nevoie, indifferent de vârstă, reședință, etnie, sex sau stare materială.

Departamentul de Oftalmologie de la Lillehammer are un personal format din 5 medici, 13 asistenți medicali/îngrijitori, trei secretare și un om de serviciu. Departamentul are activități de bloc operator, dar și de policlinică. Avem un mediu academic bun și echipament adecvat.

Postul de asistent medical liber este valabil pentru perioada 01.01.2015 – 31.12.2015. Timpul de lucru este între 08:00 și 15.30.

Responsabilități:

  • examinare și asistență în ambulatoriu și în activitatea chirurgicală zilnică

Calificări:

  • autorizație norvegiană de lucru
  • experiență într-o clinică
  • flexibilitate, minte deschisă și capacitatea de a inova
  • bune abilități interpersonale și abilitatea de a lucra independent
  • bune cunoștințe IKT
  • fluență în vorbire și în scris, într-o limbă scandinavă

Proprietăți:

  • condiție fizică bună

Vă oferim:

  • poziție de lucru: 100 %
  • bun mediu de lucru
  • salarizare conform acordurilor în vigoare și normelor de muncă locale