Asistent medical, Spitalul de Urgenţă Aker, Norvegia

Anunţ valabil până la 15.03.2015

Unitatea de primire a urgentelor a Spitalului Aker Foto: sandsdalen.no

Unitatea de primire a urgentelor a Spitalului Aker
Foto: sandsdalen.no

Departamentul de Sănătate a fost creat la 1 ianuarie 2012, este responsabil pentru sarcinile de sănătate centralizate ale municipalității şi are în jur de 900 de angajati. Sarcinile de administrare includ servicii de urgenţă, servicii stomatologice și servicii de îngrijire și psihosociale. De asemenea, responsabilităţile includ funcționarea și dezvoltarea sistemelor de specialitate municipale în zona asistenței medicale. Mai multe despre departament găsiţi pe www.hel.oslo.kommune.no.

Căutăm un asistent medical care să poată lucra la serviciul de recepţie a ambulanţelor, în cadrul Spitalului de Urgenţă Aker. Avem nevoie de o persoană cu experiență, care poate lucra independent şi care să se implice în dezvoltarea serviciului de recepţie a ambulanţelor. Ne-ar plăcea să fii o persoană implicată şi să nu-ţi lipsească dorinţa de a lucra.

Este vorba de o poziţie fixă, 75%, cu ture de seară/ noapte şi cu fiecare al treilea weekend lucrat.

Responsabilităţi :

  • recepţia pacienţilor şi căutarea rudelor
  • măsuri de asistență medicală independente și gestionarea indicaţiilor medicilor
  • documentare
  • notarea observaţiilor în jurnalier

Calificări :

  • asistent medical autorizat, cu experienţă de minim doi ani în lucrul cu gestionarea datelor pacienţilor
  • experienţa într-un spital de urgenţă constituie un avantaj
  • de preferat cunoaşterea scalei MTS(scala de triere Manchester)
  • cunoştinţe de utilizare a calculatorului
  • cunoştinţe bune de norvegiană, scris şi oral
  • condiţie fizică bună

Educaţie :

  • sănătate, social
  • colegiu/universitate

Cerinţe :

  • orientat spre servicii
  • cooperant
  • responsabil
  • independent

Oferim:

  • poziţie de lucru 75%
  • un loc de muncă interesant
  • un bun mediu profesional
  • formare continuă

Poţi găsi anunţul original şi poţi aplica urmând linkul:

!!! Site-ul www.asistentmedicaliinnorvergia.ro nu este agenție de recrutare și nu intermediază angajarea pentru posturile vacante publicate. Persoanele interesate pot contacta în mod direct angajatorii.

2 comentarii la “Asistent medical, Spitalul de Urgenţă Aker, Norvegia