Asistent medical specialist, Spitalul Universitar din Oslo, Norvegia

Anunț disponibil până la 07.10.2015

Spitalul Universitar din Oslo

Secția regională pentru tulburări de nutriție în rândul copiilor/ adolescenților caută un asistent medical specialist, calificat, curajos și implicat. Tratăm tulburările de alimentație. Colaborarea cu noi va implica suport masă, discuții cu familia/ discuții terapeutice de mediu, precum și asistarea familiei în și în afara unității.

Responsabilități:

  • conversații familiale
  • suport în acordarea meselor
  • ghidarea familiei și a bolnavilor în provocările cu care se confruntă
  • responsabilitatea de a actualiza competențele profesionale
  • lucru în echipă
  • două schimburi, precum și fiecare al treilea weekend, în care se lucrează

Calificări:

  • specializare în domeniul sănătății mintale
  • experiența ca terapeut de mediu, în domeniul tulburărilor alimentare constituie un avantaj
  • condiție fizică bună
  • cunoștințe DIPS

Educație:

  • postliceală/ facultate
  • specializare

Abilități:

  • orientat spre soluții
  • structurat
  • flexibil
  • axat pe pacient
  • bună dispoziție, atitudine pozitivă
  • abilități de colaborare

Oferim:

  • poziție de lucru 100 %
  • specializare săptămânală
  • traininguri interne
  • schimb de experiență
  • nivel profesional ridicat
  • oportunități de dezvoltare profesională
  • prânzul de vineri, luat împreună cu toți ceilalți angajați

Poți găsi anunțul original și poți aplica urmând linkul:

!!! Site-ul www.asistentmedicaliinnorvergia.ro nu este agenție de recrutare și nu intermediază angajarea pentru posturile vacante publicate. Persoanele interesate pot contacta în mod direct angajatorii.

2 comentarii la “Asistent medical specialist, Spitalul Universitar din Oslo, Norvegia