Asistent medical şi student la asistenţă medicală, Secţia pediatrie, Spitalul Akershus, Norvegia

Locuri disponibile: 10

Anunţ valabil până la 23.01.2015

Spitalul Akershus Foto: envac.ro

Spitalul Akershus
Foto: envac.ro

Căutăm asistenţi medicali şi studenţi la asistenţă medicală pentru a lucra pe perioada verii la secţia de nou-născuţi şi la secţia de copii şi tineri. Copiii născuţi prematur sunt aşezaţi în 26 de capsule speciale şi, alături de aceştia, tratăm nou-născuţii bolnavi şi copiii sub trei luni, care necesită tratament intensiv. Avem o echipă care oferă monitorizarea ambulatorie la domiciliul părinţilor, în funcţie de anumite criterii.

Departamentul de copii şi tineret tratează copiii de 0-17 ani, cu diagnosticuri medicale şi chirurgicale.

De asemenea, suntem interesati în special de asistenţi medicali sau studenţi care să lucreze, în schimburi, în weekend. Te rugăm să nu eziţi să ne contactezi, pentru mai multe informaţii. De asemenea, poţi vedea videoclipurile noastre de la clinica de copii şi tineri.

Toți candidații trebuie să se aplice on-line.

Responsabilităţi:

  • asistență medicală avansată în pediatrie, multe afecţiuni
  • asistenţă medicală-pediatrie CPAP/ Higflow
  • proceduri CVK

  • experiență relevantă, fie în lucrul cu copiii, fie în discipline relevante
  • asistent medical autorizat/student cu cel puţin 4 semestre deja terminate
  • oferim training

Educație:

  • colegiu/ facultate
  • asistenţă medicală

Abilităţi:

* colaborare interdisciplinarăm flexibilitate, focalizat pe soluţii, independenţă

* capacitatea de a lucra cu copii bolnavi și cu familiile lor

* este necesar un cazier eliberat de Poliţie

* condiţie fizică bună

Oferim:

  • mediu de lucru incitant
  • trei zile de training pentru nou-veniţi
  • un departament activ cu accent pe dezvoltare profesională
  • pentru cei care fac naveta din Oslo, drumul este scurt şi accesibil

Poţi găsi anunţul original şi poţi aplica urmând linkul:

19 comentarii la “Asistent medical şi student la asistenţă medicală, Secţia pediatrie, Spitalul Akershus, Norvegia

  1. Adam Mihaela

    Lucrez cu prematurii , cu CPAP, aparate de ventilatie, aborduri venoase la prematuri.Am terminat fac. de moase in 2007. Astept oferte , va rog seriozitate.

  2. Popescu Monica

    As dori sa ma ajutati.Am profesia de asistent medical principal pediatru in cadrul sectiei de neonatologie a Spitalului judetean De urgente. Bacau

  3. ion Ana MARIA CORINA

    sunt as medical de 13 ani la un azil de batrani si tineri cu handicap . sunt o persoana energica responsabila dornica de a lucra in echipa si deschisa pt. a invata lucruri noi.

  4. alexandru silvia

    Sunt in anul 2 la carol davila – postliceala.as dori sa lucrez in norvegia pe perioada verii.as dori programare pt.interviu.

    1. asistent Autor postare

      Dupa cum am precizat mai sus, la un alt comentariu. Imi pare rau, dar programare nu pot sa va fac eu. Iar toate CV-urile se transmit electronic. Gasiti o rubrica, in anuntul original, Sok her si puteti aplica acolo, dupa ce va faceti un CV pe respectivul site. Site-ul nostru nu este unul de intermediere a fortei de munca, ci doar de informare. Printre altele, avem si anunturi, traduse din norvegiana in romana. Dar asta e totul, doar traducem, nu si intermediem.

  5. mitrica felicia carmen

    Lucrez due 7 ani intr-un spital de pediatrie din bucuresti si as fi foarte incintata sa fac un stagiu in alta Tara.multumesc

      Aplicatiile se trimit electronic. Gasiti mai multe detalii in anuntul original. Exista un link catre el la sfarsitul anuntului. Succes!

      Imi pare rau, dar site-ul nostru nu este unul de intermediere a fortei de munca, ci doar de informare. Printre altele, avem si anunturi, traduse din norvegiana in romana. Dar asta e totul, doar traducem, nu si intermediem. Exista o rubrica, in anuntul original, Sok her, unde puteti trimite CV-ul. Succes!

      Imi pare rau, dar programare nu pot sa va fac eu. Iar toate CV-urile se transmit electronic. Gasiti o rubrica, in anuntul original, Sok her si puteti aplica acolo, dupa ce va faceti un CV pe respectivul site. Site-ul nostru nu este unul de intermediere a fortei de munca, ci doar de informare. Printre altele, avem si anunturi, traduse din norvegiana in romana. Dar asta e totul, doar traducem, nu si intermediem.