Asistent medical, schimb de noapte, secția Ginecologie, Spitalul Vestre Viken, Norvegia

Anunț valabil până la 14.11.2014

Femeie insarcinata, in cadrul unui control ginecologic

Vestre Viken este format din spitalele Ringerike, Drammen, Bærum și Kongsberg. În plus, vă punem la dispoziţie un tratament complet în domeniul sănătăţii mintale şi abuzului de substanţe pentru un număr mai  mare sau mai mic de locaţii. Oferim servicii de specialitate pentru 470.000 de oameni, în 26 de municipalități. Acest lucru se face în strânsă colaborare cu serviciile primare de sănătate din municipiile respective. Vestre Viken are în jur de 9.500 de angajați.

Secția Ginecologie este formată dintr-un departament ginecologic pentru internări și dintr-o policlinică. Avem un post liber în cadrul primului departament, pentru tură de noapte, 50%. Departamentul are pacienți internați, dar și în regim de ambulatoriu. Avem, de asemenea, pacienți cu operații de chirurgie plastică. Unitatea este închisă la sfârșit de săptămână și în cadrul sărbătorilor importante.

Responsabilități:

  • asistență pre și post-operatorie
  • independență în gestionarea cerințelor pacientului
  • educarea pacienților și studenților
  • concentrare pe documentația de asistență medicală relevantă și pe planul de tratament

Calificări:

  • de dorit experiență în ginecologie și chirurgie

Educație:

  • colegiu/ universitate
  • asistență medicală

Caracteristici personale:

  • independență
  • nivel bun de cunoștințe ale limbii norvegiene, scris și vorbit
  • bune abilități interpersonale
  • entuziasm
  • contribuție la crearea unui mediu bun de lucru
  • stare de spirit pozitivă
  • plăcere pentru provocări de lucru variate

Vă oferim:

  • poziție de lucru: 50 %
  • mediu de lucru plăcut
  • nivel profesional ridicat
  • departament interesant și variat
  • program de formare continuă
  • bun mediu de lucru
  • colegi pozitivi și entuziaști