Asistent medical pentru bloc operator/uroterapeut, Stavanger, Norvegia

Anunț valabil până la 22.10.2014

Spitalul Universitar Stavanger

Asistent medical/asistent medical pentru bloc operator/uroterapeut la Policlinica de Urologie

Avem liberă o poziție 100%, pe perioadă nedeterminată, tură de zi, ca asistent medicală/asistent medical bloc operator/uroterapeut la Policlinica de Urologie. Aceasta este o unitate cu 4 ½ posturi de asistenți medicali, ½ coordonator de cercetare şi una de îngrijitor. Urologia este un domeniu complet, care tratează afecțiuni ale rinichilor, vezicii urinare, prostatei și alte tulburări ale tractului urinar inferior.

Responsabilități:

  • ca asistent medical lucrezi în echipă cu un medic pentru consultarea pacienților
  • asistentul medical are, de asemenea, propriile evaluări atunci când se aplică sondaje, RIK-tutoriale, catetere suprapubiene, sau când se tratează cancerul vezicii urinare
  • policlinica este, de asemenea, activă în domeniul cercetării medicale
  • serviciile de asistență medicală are are scopul de a consolida partea de asistență medicală, în relația cu pacientul cu afecțiuni urologice
  • efectuarea de proceduri sterile, responsabilitate comună pentru sterilitatea echipamentelor
  • educarea pacienților și a rudelor acestora
  • flexibilitate în participarea la orice solicitare, atunci când policlinica este aglomerată/ muncă în plus, în ambulatoriu, atunci când este necesar

  • asistent medical autorizat/ asistent bloc operator/ uroterapeut
  • dacă nu ai calificare în urologie, în maxim doi ani de la angajare trebuie să începi astfel de cursuri
  • educație și experiență relevante

Educaţie:

  • colegiu/universitate
  • asistență medicală

Limbă:

  • norvegiană

Caracteristici:

  • bune abilități de lucru în echipă
  • flexibilitate
  • motivare pentru dezvoltarea profesională și interes în cercetare
  • abilitatea de a lucra independent și în echipă
  • motivat și interesat în procesul de educare/ consiliere a pacienților

Vă oferim:

  • poziție de lucru 100 %
  • un bun mediu professional
  • posibilitatea participării la cursuri de perfecționare și seminarii
  • o bună pregătire pentru dezvoltarea profesională
  • salariu în conformitate cu acordul local
  • un loc de muncă inclus în politica IA