Asistent medical, Oslo, Norvegia

Anunţ valabil până la 7.06.2015

Harta cartierului Frogner Foto: www.frognerhoyre.no

Harta cartierului Frogner
Foto: www.frognerhoyre.no

Cartierul Frogner are aproximativ 54.000 de locuitori și se întinde de la Huk la Bislett și de la Frogner Park la Slottspark.

Vrei să lucrezi în mijlocul oraşului? Centrul de îngrijire Welhavensgate este unul dintre cele cinci locuinţe situate în cartierul Frogner, amenajat pentru 12 persoane cu boli psihice și / sau retard mental. Oferim servicii de îngrijire de zi, continuare cu gărzi de noapte. Scopul este acela ca utilizatorii să trăiască independent, atât cât este posibil.

Responsabilităţi:

  • ajutor oferit utilizatorilor
  • coordonarea cerinţelor şi colaborarea cu alte servicii
  • munca elaborată după un model de performanţă
  • administrare medicamente

Calificări:

  • asistent medical
  • experienţă şi interes pentru domeniul sănătății mintale
  • cunoștințe de sănătate şi drept de îngrijire, mai ales în ceea ce priveşte capitolul 9
  • cunoştinţe de norvegiană: nivelul 3 sau chiar Bergentest
  • bune abilităţi de prezentare orală și în scris
  • cunoaşterea sistemului de documentare Gerica

Educație:

  • colegiu/ universitate
  • asistenţă medicală

Aptitudini:

  • bune abilităţi interpersonale
  • posibilitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă
  • flexibilitate, orientare spre soluţii, responsabilitate
  • construirea unui mediu de lucru bun
  • dorinţă de a evolua profesional

Oferim:

  • poziţie de lucru: 100%
  • un mediu de lucru interesant și instructiv
  • două schimburi de lucru, iar în fiecare al treilea weekend se munceşte
  • cerinţe de lucru interesante
  • salariu conform acordurilor locale, poziţia 22-35-381.150-459. 800 coroane, pe an

Poţi găsi anunţul original şi poţi aplica urmând linkul:

!!! Site-ul www.asistentmedicaliinnorvergia.ro nu este agenție de recrutare și nu intermediază angajarea pentru posturile vacante publicate. Persoanele interesate pot contacta în mod direct angajatorii.

6 comentarii la “Asistent medical, Oslo, Norvegia

  1. Zaharia-Alina

    Imi doresc sa lucrez dar problema este ca nu cunosc limba norvegiana si presupun ca si sansele sunt mici intr-un timp atat de scurt.Va multumesc ast.raspuns in privat pe adresa de facebook- Alina Zaharia

    1. asistent Autor postare

      Da, sansele sunt f mici, dar dvoastra puteti incerca, totusi. E vb de domeniul medical, unde daca nu intelegi ceea ce-ti spune medicul si ceea ce-ti cere pacientul, n-ai cum sa lucrezi. Totusi, puteti aplica pentru alte pozitii, cum ar fi cea de ajutor de asistent sau de infirmiera, pana va puneti la punct cunostintele de limba.

      Nu vreau sa va descurajez, dar sunt sanse aproape infime sa va gasiti ceva fara sa stiti norvegiana. Dar, nu e imposibil. Fiecare are norocul lui. Puteti aplica la alte oferte, in zone mai putin cunoscute decat Oslo.Succes!