Asistent medical, Municipalitatea Sola, Norvegia

Postul vizat: asistent medical, perioadă determinată

Anunț valabil până la 05.09.2014

Vedere panoramica Sola

Sola este un oraș de mărime medie, cu aproximativ 25.000 de locuitori și este situat central în regiunea Stavanger. Comunitatea este în creștere și are o industrie offshore semnificativă, precum și un aeroport internațional.

Pe scurt, despre poziţia liberă:

* reprezentanții Sola servicii la domiciliu caută un asistent medical care ar dori să lucreze temporar, full-time(35.5/35.5 ore pe săptămână), cu fiecare al treilea week-end petrecut la serviciu. Postul este liber începând cu 31.08.2015.

Despre locul de muncă:

  • Sola servicii de îngrijire la domiciliu are sediul în centrul localității Sola. Adresa este Soltunv. 3, 4050 Sola. Ne găsești la etajul 5, în clădirea Soltun. Partea de asistență la domiciliu este realizată de două grupuri de lucru, în zonele nord și sud. Per ansamblu, firma oferă servicii pentru aproximativ 280 de beneficiari. Motto-ul nostru: “Grijă sigură și respectuoasă”.

Responsabilități:

  • sarcini de lucru prin care dezvolți, implementezi, monitorizezi și evaluezi planurile de acțiune, Iplos și IP, toate în conformitate cu legislația și procedurile aplicabile. Executarea deciziilor (îngrijire la domiciliu și asistență practică). Documentație. Comunicare. Cooperarea interdisciplinară. Colaborarea cu colegii din celelalte grupuri. Cooperare pacient și rudele acestuia.

Calificări necesare:

  • autorizație norvegiană de asistent medical
  • specializare în geriatrie sau psihiatrie ar fi un avantaj
  • este nevoie, de asemenea, de o bună cunoaștere a limbii norvegiene, vorbit și scris

Calităţi personale:

  • orientat spre servicii
  • abilităţi relationale
  • independent
  • orientat spre rezultate
  • flexibil
  • deschis spre cunoaștere
  • responsabil
  • interes în domeniile geriatrie, psihiatrie, îngrijiri paliative
  • condiție fizică bună

Cerințe speciale:

  • candidații trebuie să aibă un permis de conducere norvegian

Oferim:

  • întâlniri regulate cu personalul, întâlniri regulate cu asistenții medicali
  • mediu bun de lucru
  • mediu bun de dezvoltare, cu mulți lucrători calificați
  • un loc de muncă în care să-ți fie bine, ca angajat
  • un loc de muncă axat pe competență și calitate
  • reuniuni informale
  • schimburile de lucru pot fi negociate
  • o bună schemă de asigurări și de pensii
  • salariu anual, de la 401.000 la 456.000 de coroane, în funcție de educație și experiență
  • Vrem ca cererea să fie transmisă electronic. Formularele de cerere pot fi găsite făcând clic pe”căutarea unui loc de muncă”. Mai multe informații despre căutarea pe web puteți găsi pe site-urile www.sola.kommune.no, secțiunea” Locuri de muncă”. Nu sunt necesare diplome și certificate. Acestea vor fi prezentate la un posibil interviu.

Anunțul original poate fi găsit urmând linkul: http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=50650637&searchclickthrough=true