Asistent medical, îngrijire la domiciliu, nordul Norvegiei

Ocupare: imediată

Localitatile incluse in zona Finnmark

Hamilton People AS este o companie înființată în 2004, specializată în recrutarea de personal în toate domeniile. Datorită bunei reputații pe piața de profil, am dublat numărul de persoane angajate în fiecare an de funcţionare.

Căutăm asistent medical sau îngrijitor dispus să lucreze în ture, la domiciliul pacientului.

Responsabilități:

* îngrijire la domiciliu, în Nordul Norvegiei, în Finnmark

  • autorizație norvegiană de liberă practică, fie ca asistent medical, fie ca îngrijitor
  • experiență în lucrul cu pacienții ALS și/ sau experiență în servicii  1 : 1 pentru utilizatori cu nevoi speciale, respiratorii, sondă PEG, sau nevoi legate de mobilitate

Postul este liber de la 01.12.14 până la 01.06.15, cu posibilitatea de a accesa apoi altă poziție. Se lucrează în 3 schimburi, în echipe de 3-4 asistenți medicali/îngrijitori. De exemplu, se lucrează 4-6 săptămâni și 2-3 săptămâni sunt libere. Salarii conform tarifelor locale. Costurile cu transportul și chiria sunt suportate de angajator, pentru cei care nu locuiesc în zonă.

Poți găsi anunțul original și poți aplica urmând linkul:

2 comentarii la “Asistent medical, îngrijire la domiciliu, nordul Norvegiei

    1. asistent Autor postare

      In anunt nu este specificat. Insa, in anunturile celorlalti angajatori norvegieni, am vazut ca e musai sa stiti norvegiana. Cred ca e cazul si aici, dar e posibil sa ma insel. Mai multe date puteti cere celor de la Hamilton. La finalul anuntului publicat pe acest site veti gasi un link catre anuntul original si,implicit,catre Hamilton AS.