Asistent medical, îngrijire la domiciliu, Municipalitatea Asker, Norvegia

Locuri disponibile: 5

Anunț valabil până pe 07.07.2014

Ingrijirea la domiciliu este, in unele cazuri, unica solutie pentru o viata decenta

Asistența în centrele de îngrijire din Asker este organizată în trei zone. Avem peste 100 de angajați, cu experiență vastă, care lucrează în trei echipe: echipa de asistență, echipa pentru bolnavii de cancer și echipa pentru bolnavii de demență.

Să fii angajat în domeniul îngrijirii la domiciliu, în Asker, înseamnă să contribui major la efortul de a dezvolta un serviciu profesionist bun pentru utilizatorii noștri. Munca în echipă și expertiza sunt esențiale, iar tu vei avea parte de un mediu de lucru pozitiv și motivant.

Responsabilități:

  • să oferi utilizatorilor îngrijire medicală la domiciliu, pentru pacienți de toate vârstele
  • să evaluezi modificările nevoilor utilizatorilor, precum și să pui în aplicare măsurile necesare pentru ca aceștia să fie bine tratați
  • să participi la întâlnirile interdisciplinare legate de nevoile utilizatorilor
  • să supraveghezi și să instruiești studenții și alte categorii de personal

Calificări:

  • autorizație norvegiană de asistență medicală
  • practică variată ca asistent medical
  • permis de conducere categoria B
  • nivel de norvegiană bun, de preferat Bergentest
  • absolvenţii sunt, de asemenea, încurajați să aplice

Căutăm:

  • corectitudine profesională, calificare și angajament
  • interes pentru muncad de reabilitare, de zi cu zi
  • independență și structurare
  • orientare spre soluții, capacitate de a progresa într-un mediu solicitant
  • stare de spirit bună
  • condiție fizică bună

Vă oferim:

  • mediu de lucru trepidant, cu multe provocări
  • colegi buni profesioniști
  • zile de lucru interesante și variate
  • posibilitatea de specializare
  • lucru în ture, iar în fiecare al treilea weekend trebuie să fiți la serviciu
  • bună schemă de pensionare și de asigurări de viață

Poți găsi anunțul original și poți aplica urmând linkul:

4 comentarii la “Asistent medical, îngrijire la domiciliu, Municipalitatea Asker, Norvegia

  1. mirela

    Buna! daca sint angajata in tara cum se procedeaza sa nu imi pierd serviciu? mar interesa oferta dar ; nu cunosc nici o limba straina si nu vreau sa imi pierd serviciu”? cum sa procedez?

    1. asistent Autor postare

      Imi pare rau, dar astea sunt dilemele dvoastra, personale. Veti gasi raspuns la ele singura. In ceea ce priveste limba straina, daca lucrati in domeniul medical, stiti, cu siguranta, cat de important e sa intelegi corect nevoile pacientului si indicatiile medicului. Ori, daca nu cunoasteti limba, cum le-ati putea intelege. Iar in anunt se specifica foarte clar ca se solicita cunoasterea limbii norvegiene, la un nivel avansat, chiar. In orice caz, daca gasiti o oferta care vi se potriveste, va urma mult succes!

  2. Alina

    Buna ma numesc Alina,am 35 ani, conversez in engleza nivel mediu am muncit in Germania stiu cum trebuie sa procedez cu bătrânii am experienta inteleg putin norvegiana am permis de conducere categoria b si as fii bucuroasa daca mi se accepta sa muncesc si eu la acest azil va multumes .

      Imi pare rau pentru ca va raspund atat de tarziu, dar raspunsul e acelasi. Fara limba norvegiana nu aveti prea multe sanse sa va gasiti ceva de lucru in domeniul medical.

Lasă un răspuns la Alina Anulează răspunsul