Asistent medical, Clinica ORL, Spitalul Akershus, Norvegia

Locuri disponibile: 3

Anunț valabil până la 31.08.2015

Spitalul Universitar Akershus este unul dintre cele mai mari din Norvegia, deservind aproape 10% din populaţia norvegiană. Avem un mediu de cercetare în continuă dezvoltare, iar motto-ul după care ne ghidăm este „Lângă oameni-profesional puternici”.

Divizia chirurgicală este formată din 10 departamente, cu șase specializări, oferind servicii pentru aproape 500.000 de locuitori. Divizia include, de asemenea, secția de anestezie a spitalului Ski, din Follo, precum și un centru de îngrijiri paliative. În plus, avem și o semnificativă activitate de cercetare și predare.

Secția ORL, aparținând BSO3, are 10 locuri. Pacienții sunt adulți, cu diferite patologii ORL, dar avem și pacienți grav bolnavi de cancer. Aproximativ 70% dintre pacienți necesită asistență imediată. În acest moment, avem liber trei posturi libere, unul pe perioadă nedeterminată, 100%, iar alte două pentru perioadă determinată, 80% din timp.

Toți candidații sunt rugați să aplice on-line.

Spitalul universitar Akershus Foto: www.vg.no

Spitalul universitar Akershus
Foto: www.vg.no

Responsabilităţi:
* asistență preoperatorie și îngrijire postoperatorie

  • examinarea şi tratarea pacienţilor ORL, în regim de urgenţă
  • asistentul trebuie să ofere informaţii pacienţilor şi rudelor acestora
  • instruirea studenților

* de dorit, experienţă de lucru în ambulatoriu şi experienţă în domeniul ORL

  • bune cunoștințe de norvegiană, scris sau vorbit
  • autorizație de lucru
  • condiție fizică bună

Educație:

  • colegiu / facultate
  • asistență medicală

Abilități:

  • independență și flexibilitate
  • o bună capacitate de colaborare
  • abilitatea de a inova
  • gândire pozitivă și orientare spre sarcinile de lucru
  • contribuție adusă la crearea unui mediu de lucru bun

Oferim:

  • o bună schemă de pensionare, a se vedea KLP, pe prima pagină, în meniul din dreapta
  • mediu de lucru plăcut
  • nivel de lucru profesionist
  • un mediu de lucru incluziv (IA)
  • cursuri de formare profesională
  • sarcini de lucru variate
  • spitalul are trei grădinițe

Poți găsi anunțul original și poți aplica urmând linkul:

!!! Site-ul www.asistentmedicaliinnorvergia.ro nu este agenție de recrutare și nu intermediază angajarea pentru posturile vacante publicate. Persoanele interesate pot contacta în mod direct angajatorii.

2 comentarii la “Asistent medical, Clinica ORL, Spitalul Akershus, Norvegia

    1. asistent Autor postare

      Imi pare rau, dar sansele sunt aproape nule, daca nu stiti limba. Puteti sa incercati, totusi. Poate aveti noroc!