Asistent medical, Centrul de îngrijire Sola, Norvegia

Anunţ valabil până la 22.03.2015

Salariu: 405.000-499.600 coroane (4.200-5.200 de euro/lună)

Centrul de ingrijire Sola Foto: www.sola.kommune.no

Centrul de ingrijire Sola
Foto: www.sola.kommune.no

Localitatea Sola are aproximativ 25.000 de locuitori şi este situată în regiunea Nord-Jæren, Stavanger.

Centrul de îngrijire Sola are o poziţie liberă de asistent medical (35,5 ore pe săptămână), pentru departamentul de demenţă. Se lucrează în schimburi de zi /seară şi în fiecare al treilea weekend. Unitatea de îngrijire este alcătuită din cinci secţii, cu un total de 70 de pacienţi. Departamentul de demenţă are 17 paturi şi este împărţit în 3 unităţi.

Responsabilităţi:

  • terapie de mediu
  • administrare de medicamente
  • îngrijire
  • documentare
  • responsabilitate pentru deciziile de executare
  • colaborare interdisciplinară

Calificări:

* autorizaţie norvegiană de lucru

* specializare în geriatrie-minim trei ani de experienţă în îngrijirea bolnavilor cu demenţă

* bune cunoştinţe de norvegiană, scris şi oral, minim nivelul B1

Calităţi personale:

* bune abilităţi de comunicare şi relaţionare

* interes real în lucrul cu persoanele cu demenţă

* gândire pozitivă

* plăcere pentru a lucra în echipă

* independenţă

* asumarea responsabilităţii

* structurare

Oferim:

  • mediu de lucru bun, cu multe sarcini interesante
  • diverse adunări de socializare pentru angajați
  • municipalitatea are, de asemenea, o bună schemă de asigurări sociale şi de protecţie socială

Salarizare:

* poziţie 100% : asistent medical specialist, cod 7523- 423.100-499.600 coroane, pe an

* asistent medical, cod 7174- 405.000-472.000 coroane, pe an

Formularul de cerere trebuie trimis în format electronic, dând clic pe “Søk på stilling”. Mai multe informații puteți găsi pe site-ul www.sola.kommune.no, la rubrica ” posturi vacante”. Diplomele și certificatele vor fi prezentate doar la un eventual interviu.

Poți găsi anunțul original și poți aplica urmând linkul:

!!! Site-ul www.asistentmedicaliinnorvergia.ro nu este agenție de recrutare și nu intermediază angajarea pentru posturile vacante publicate. Persoanele interesate pot contacta în mod direct angajatorii.

4 comentarii la “Asistent medical, Centrul de îngrijire Sola, Norvegia

  1. Baraboi Ecaterina-Nicoleta

    Buna ziua,da as dori eu am lucrat si in Germania 10 luni dar daca mar ajuta cu ceva materiale sa invat limba norvegiana sant dispusa sa invat si sa muncesc

    1. asistent Autor postare

      Limba norvegiana nu e nici la indemana, dar nici imposibil de invatat. Cel mai bine ar fi sa incepeti cu niste cursuri. Ca studiu individual, acasa, fara niste baze, e mai dificil sa asimilati limba. Dar, dupa ce faceti niste cursuri, e mai simplu sa dezvoltati acasa cunostintele, daca doriti. Cautati firme care organizeaza cursuri, in orasul dvoastra. Daca mai aveti nelamuriri, reveniti.

  2. Monica Dinu

    Sunt Monica Dinu, asistent medical generalist, lucrez la un centru de ingrijire si asistenta persoane adulte cu handicap, si, sincer m-ar interesa aceasat oferta de lucru.