Asistent medical, centrul de îngrijire Fantoft, Bergen, Norvegia

Postul vizat: asistent medical

Anunț valabil până la 06.09.2014

Centrul de ingrijire Fantoft

Municipalitatea Bergen este unul dintre cei mai mari angajatori din Norvegia, cu aproximativ 17.000 de salariați. Competență, deschidere și încredere sunt valorile pe care le dorim de la viitorii angajați. În Bergen ne preocupă egalitatea și incluziunea socială și căutăm să asigurăm, prin locurile de muncă, diversitatea. În acest sens, avem salariați provenind din familiile de imigranți, la toate nivelurile de organizare și lucrăm în mod activ pentru a recruta mai multe persoane cu handicap. Femeile sunt încurajate să caute poziții de conducere și poziții în sectorul tehnic. Bărbații sunt încurajați să aplice pentru posturi în domeniile sănătății și educației. Toți candidații trebuie să înregistreze CV-ul on-line.

Asistent medical, la centrul de îngrijire Fantoft, secția demență. Acesta este un centru de îngrijire municipal, deschis în 2004. Imobilul are 8 apartamente pentru tineri cu handicap, un azil cu 60 de locuri, împărțite în șase grupe și 40 de locuri de îngrijire asistată.

Responsabilități:

* suntem în căutare de angajați buni, interesați să lucreze cu persoanele cu demență

* în fiecare al 3-lea week-end se lucrează

* vrem ca asistentul medical să participe la activitățile de zi cu zi ale departamentului, conlucrând trans-disciplinar cu alte grupuri profesionale la centrul de îngrijire

Calificări:

* autorizație norvegiană de liberă practică

* experiență relevantă

* bune abilități IKT

* Bergentest- solicitanții străini trebuie să facă dovada că au trecut testul Bergen, oral și în scris

* dacă ai studiat peste hotare – aprobarea NOKUT

Educație:

* colegiu/universitate

Limbă:

* norvegiana

Caracteristici:

* căutăm un asistent medical preocupat de pacienți și de familiile lor

* specializare în lucrul cu vârstnicii este de dorit

* calitățile personale primează

* asistentul medical trebuie să fie structurat, flexibil, bun comunicator, orientat spre soluții. El trebuie să contribuie la menținerea unui mediu de lucru bun și stabil

* cerem rezistență la un program activ și solicitant

Oferim:

* sarcini interesante și variate, într-un mediu pozitiv și activ

* împrejurimi luminoase și plăcute

* colegi calificați și un nivel tehnic ridicat

* includere în schema asigurărilor de tip IA

* posibilități de dezvoltare personală

* salariu de la 376.000 la 423.200 coroane/an, în funcție de responsabilități. Pentru cei cu studii postuniversitare, salariul este între 398.000 și 445.000 coroane pe an, în funcție de vechime.

Anunțul original poate fi găsit urmând linkul: http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=50986759&searchclickthrough=true

2 comentarii la “Asistent medical, centrul de îngrijire Fantoft, Bergen, Norvegia

  1. OROSZ GHEORGHE DAN

    ACUM ASTA FAC ACASA IN ROMANIA CU BATRIN DE 84 ANI AM MULTA RABDARE ARE DEMENTA SENILA AS VREA SA LUCREZ ACOLO AM 45 ANI FAMILIE O FETITA.

    1. asistent Autor postare

      Buna ziua! Pentru ca nu stiti norvegiana imi pare rau,dar nu puteti lucra in Norvegia ca asistent medical. Daca veti invata insa norvegiana,intre timp, va asteptam pe site in continuare cu oferte de locuri de munca. E un site informativ, a se retine, angajarea o face cel care posteaza anuntul, respectiv spitalul, municipalitatea. Mai multe gasiti la rubrica Despre.

Lasă un răspuns la asistent Anulează răspunsul