Asistent medical, Centru de îngrijire la domiciliu Østerås, Municipalitatea Bærum

Locuri disponibile: 5

Anunț valabil până la 16.11.2014

Bærum este unul dintre cele mai mari orașe din Norvegia. Cei peste 12.000 de angajați ai noștri ştiu că rezultatele şi dezvoltarea nu vin de la sine. Prin urmare, așteaptă, de asemenea, multe lucruri: dezvoltare profesională, leadership bun şi oportunităţi de carieră atractive. Acest lucru ne ajută să fim unul dintre cele mai bune locuri de muncă din ţară.

Vedere generala din Bærum

Centrul de îngrijire la domiciliu, situat în districtul Østerås, are trei departamente – Hosle , Eiksmarka și Øvrevoll. Cele trei departamente au un grup divers de profesionişti, provenind din medii profesionale diverse. Obiectivul nostru principal îl reprezintă serviciile noastre, iar angajații individuali sunt resursa noastră cea mai importantă în realizarea acestui lucru. Noi mergem pe modelul de lucru al echipei, principiu care presupune ca angajaţii să-şi asume responsabilităţi. Calităţile personale şi profesionale pot fi dezvoltate astfel prin colaborare.

Centrul de îngrijiri la domiciliu oferă, în special, servicii persoanelor în vârstă şi celor cu handicap, indiferent de diagnostic. E vorba de persoanele cu boli mintale şi persoanele cu handicap de peste 18 ani. Sarcinile de lucru sunt variate şi instructive, iar noi oferim zile interesante la locul de muncă. Îi căutăm pe cei care se bucură să lucreze cu oamenii.

Avem nevoie de:

un asistent medicali pentru poziţie de lucru 100 % -eventual, disponibilitatea pentru timpul de lucru poate fi discutată

patru asistenţi medicali-80 până la 100 %, poziție temporară

Responsabilităţi:

  • facilitezi aplicarea și coordonarea serviciului în rândul pacienţilor
  • să fii orientat spre pacient, pentru furnizarea unor servicii eficiente, de calitate
  • colaborarea cu medicii, cu centrul de zi şi cu alte instituţii municipale, pentru a oferi pacientului o zi bună
  • să dialoghezi cu rudele
  • să fii responsabil pentru documentare şi suport

Calificări:

  • asistent medical autorizat
  • dovada absolvirii nivelului 3 de limbă, scris şi vorbit

Educaţie:

  • şcoală profesională de sănătate (echivalentul unei școli postliceale)
  • colegiu/universitate, 3 ani diplomă/licenţă
  • asistent medical

Aptitudini:

  • pregătire bună profesională, experienţă generală
  • responsabilitate și independenţă
  • orientare spre soluţii
  • abilitatea de a gândi interdisciplinar, eficient și structurat
  • orientat spre servicii
  • condiţie fizică bună

Oferim

  • poziţie de lucru: 80 -100 %
  • sarcini de lucru variate
  • mediu professional
  • colegi plăcuţi
  • oportunități de dezvoltare
  • bună schemă de asigurare, împrumut și un bun plan de pensii
  • facilități de instruire și activități culturale
  • certificatele şi eventualele diplome vor fi prezentate la un eventual interviu

Poți găsi anunțul original și poți aplica urmând linkul: http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=52722690&searchclickthrough=true

3 comentarii la “Asistent medical, Centru de îngrijire la domiciliu Østerås, Municipalitatea Bærum

  1. muntean liviu

    nu sunt asistent medical, insa am lucrat cu persoane cu diziabilitati circa 4 ani ca referent educatie, inteleg engleza dar nu am mai vb demult, credeti ca asi putea obtine acest job?, rog raspuns. multumesc

    1. asistent Autor postare

      Raspunsul il gasiti in cerinte. Calificări:

      asistent medical autorizat
      dovada absolvirii nivelului 3 de limbă, scris şi vorbit
      O seara buna!