Lucrător pe ambulanță/asistent ambulanțier, Spitalul Østfold, Norvegia

Ocupare imediată

Spitalul Østfold furnizează servicii de specialitate în domeniile somatic, al sănătății mintale și al abuzului de droguri. Suntem un spital în continuă dezvoltare. Unitatea medicală din Kalnes va fi finalizată în 2015, iar spitalul Østfold Moss este renovat. Practic, serviciile noastre acoperă trei regiuni. Avem aproximativ 4.800 de angajați, în Fredrikstad, Moss, Halden, Sarpsborg, Askim și Eidsberg.

Spitalul Østfold Foto: www.dagbladet.no

Spitalul Østfold
Foto: www.dagbladet.no

Responsabilități:

  • sarcinile zilnice de lucru, conform liniilor etice directoare pentru personalul de pe ambulanțe

  • autorizație norvegiană de lucru, în domeniul sănătății, pe baza pregătirii profesionale ca ambulanțier sau a unei alte pregătiri relevante în medicina de urgență
  • permis de conducere pentru o masă totală de peste 3500 kg (C1) și certificat de competență pentru conducătorii de vehicule de urgență ( E160)
  • de preferat, experiență în serviciul de ambulanță
  • solicitanții trebuie să aibă cazier judiciar
  • bune abilități de prezentare, pentru oral și scris

Educație:

  • pregătire profesională ca ambulanțier

Limba:

  • norvegiană
  • engleză

Abilități:

  • cooperant
  • punctual
  • responsabil
  • capacitatea de a lucra în condiții de stress, variate și imprevizibile
  • angajat și capabil de a contribui la crearea unui mediu de lucru bun

Oferim:

  • nivel profesional ridicat
  • cerințe de lucru variate și provocatoare
  • mediu de lucru bun
  • o bună schemă de pensionare prin KLP

Poți găsi anunțul original, poți aplica și poți obține mai multe informații urmând linkul:

2 comentarii la “Lucrător pe ambulanță/asistent ambulanțier, Spitalul Østfold, Norvegia

  1. Chitu Dragoș

    Bună ziua, mă numesc Dragoș din Brașov, dacă nu știu limba am vreo șansă? Îmi dau toată silința să învăț limba lor dacă mă vrea,Am curs de ambulantier, permis B,C,E experiență,mulțumesc

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *