Infirmier/asistent medical, Centrul de îngrijire Vestre Sikthaugen, Bergen, Norvegia

Anunţ valabil până la 30.04.2016

Bergen-vedere generala Foto: godtiglasset.com

Bergen-vedere generala
Foto: godtiglasset.com

Prezentarea locului de muncă:

Centrul de îngrijire Fyllingsdalen oferă servicii de locuit şi de îngrijire pentru şapte comunităţi. Vestre Sikthaugen furnizează servicii către cinci persoane, care au mare nevoie de ajutor. Personalul se ocupă şi de unii utilizatori, care locuiesc în afara ansamblului nostru.

Despre poziţia vacantă:

  • Postul de infirmier/asistent medical este liber începând cu 15 august 2016. Se lucrează în schimburi şi în fiecare al treilea weekend.

Responsabilităţi:

  • ţinta o reprezintă monitorizarea rezidenţilor, în luarea deciziilor potrivite
  • cerinţe în ceea ce priveşte contactul cu ceilalţi şi îndrumarea personalului
  • cerinţe de coordonare
  • contact/întâlniri cu partenerii cu care colaborăm

  • experiența în dezvoltarea politicilor și procedurilor în domeniu este de dorit
  • cunoştinţe minime de utilizare a calculatorului
  • cazier valid
  • bune cunoştinţe de norvegiană, scris şi vorbit
  • autorizaţie norvegiană de lucru

Educație:

  • colegiu / facultate
  • asistenţă medicală
  • cursuri de infirmier

Aptitudini:

  • responsabilitate
  • structurare
  • independenţă
  • o bună comunicare
  • capacitatea de a lucra orientat pe sarcinile de muncă
  • implicare
  • loialitate
  • contribuţie adusă la asigurarea unui loc de muncă plăcut

Oferim:

  • poziţie de lucru: 100%
  • salariu de 380.700- 439.600 coroane, pe an, pentru poziţia curentă
  • bună schemă de pensii
  • un loc de muncă cu politici incluzive IA
  • bun mediu de lucru şi un grup profesional stabil
  • condiţii de dezvoltare profesională şi personală

Municipalitatea Bergen este unul dintre cei mai mari angajatori din Norvegia, cu aproximativ 17.000 de salariați. Competență, deschidere și încredere sunt valorile pe care le dorim de la viitorii angajați.

Poţi găsi anunţul original şi poţi aplica urmând linkul:

!!! Site-ul www.asistentmedicaliinnorvergia.ro nu este agenție de recrutare și nu intermediază angajarea pentru posturile vacante publicate. Persoanele interesate pot contacta în mod direct angajatorii.

2 comentarii la “Infirmier/asistent medical, Centrul de îngrijire Vestre Sikthaugen, Bergen, Norvegia

    1. asistent Autor postare

      Buna ziua! In anunt nu se specifica asa ceva si n-as crede ca raspunsul e afirmativ in ceea ce priveste cursul de limba. Oricum, detalii de acest gen tb sa le solicitati angajatorului. Gasiti link catre anuntul original si, implicit catre el, la finele articolului.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *