Infirmier, Lensmannstunet, Stavanger, Norvegia

Anunţ disponibil până la 1.10.2014

Regiunea Stavanger este a treia, din Norvegia, ca așezare urbană, cu 300.000 de locuitori. Orașul oferă o viață culturală diversă, un peisaj frumos și variat. Municipalitatea are aproximativ 9.000 de angajați, locuri de muncă interesante, provocatoare și variate, în diferite domenii. Mai mult decât atât, pune la dispozitie sisteme bune de pensii și de asigurări, un mediu bun de lucru și beneficii atractive. Vrem diversitate în comunitate și încurajăm toate persoanele eligibile să aplice, indiferent de vârstă, sex, handicap sau etnie. Căutăm solicitanți pentru posturi cu normă întreagă, însă ne poți contacta și dacă vrei ceva part-time. Perioada de probă este de șase luni. Ai nevoie și de cazier, de la Poliție, pentru a putea lucra cu copiii sau cu persoanele cu handicap.

Locuinta comuna a pacientilor din Lensmannstunet

Comunitatea Lensmannstunet a fost una dintre primele comunităţi de oameni cu retard mintal, construită de municipalitate la începutul anilor ‘90. După 22 de ani de funcționare, sunt aceleaşi patru persoane care locuiesc aici, cu vârste cuprinse acum între 50+ şi 60+ de ani. Noi, cei care lucrăm în locuinţă, suntem preocupaţi ca aceasta să rămână un loc bun pentru a lucra şi a locui. Condiţiile bune de viaţă sunt scopul nostru principal. Locuitorii merg adesea în excursii, la cumpărături, au diverse activităţi împreună etc.

Cerinţele de lucru sunt multe şi variate-personalul ajută locuitorii cu să-şi facă igiena personală, să gătească, să ia masa, să meargă la cumpărături, să facă ordine şi curăţenie, în activităţile sociale şi în deprinderea unor abilităţi de lucru.

Responsabilităţi:

  • mediu de lucru şi de execuţie în funcţie de deciziile luate de conducere
  • responsabilitate pentru medicaţie, pentru documentarea și actualizarea planului de îngrijire
  • instruirea și supravegherea angajaților
  • sarcini primare și secundare
  • participarea la ședința de grup
  • cooperarea cu rudele

Calificări:

  • autorizaţie ca infirmier
  • constituie un avantaj experienţa în lucrul cu persoanele cu dizabilități de dezvoltare
  • fluenţă în vorbirea şi scrierea limbii norvegiene
  • cunoaşterea programului de documentare CosDoc constituie, de asemenea, un avantaj

Educația:

  • colegiu
  • şcoală profesională de sănătate
  • infirmier

Limbă:

  • norvegiană

Aptitudini:

  • abilitatea de a lucra independent și bune abilități de comunicare
  • condiţie fizică bună
  • pozitiv și motivat pentru a vedea oportunitățile, iei iniţiativa şi eşti flexibil

Vă oferim:

  • poziţie de lucru 100 %
  • curs pentru formare
  • specializare
  • schimburi de lucru, cu fiecare al treilea weekend în care se lucrează
  • codul de salarizare 645500, salariu 373.300 – 454.400 de coroane, anual, în funcţie de vechime

Anunţul original poate fi găsit urmând linkul: http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=51532218&searchclickthrough=true

4 comentarii la “Infirmier, Lensmannstunet, Stavanger, Norvegia

    1. asistent Autor postare

      Buna ziua! Ce vreti sa spuneti prin mai multe? Pe site cred ca gasiti mare parte dintre informatiile care va intereseaza, de la actele necesare angajarii, pana la cerintele angajatorilor, care pot fi deduse chiar din anunturile traduse pe site, la rubrica Oferte locuri de munca. Mai mult, la rubrica Bine de stiut, veti gasi si o analiza realizata tocmai in acest scop. http://asistentmedicalinnorvegia.ro/bine-de-stiut/ponturi/concurenta-de-sute-de-candidati-pe-un-singur-post/. Sper ca v-am fost de folos. Daca mai aveti nelamuriri, contactati-ma! Succes!

      Buna ziua! Site-ul este doar unul de informatii. Nu intermediem oferte de munca. Puteti sa cautati pe internet. Potrivit informatiilor mele, exista doar doua firme care recruteaza asistenti medicali strict pentru tarile scandinave.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *