Asistent medical, Vestre Viken, Drammen, Norvegia

Anunţ valabil până la 30.09.2014

vestre viken

Vestre Viken este format din spitalele Ringerike, Drammen, Bærum și Kongsberg. În plus, vă punem la dispoziţie un tratament complet în domeniul sănătăţii mintale şi abuzului de substanţe pentru un număr mai  mare sau mai mic de locaţii. Oferim servicii de specialitate pentru 470.000 de oameni, în 26 de municipalități. Acest lucru se face în strânsă colaborare cu serviciile primare de sănătate din municipiile respective. Vestre Viken are în jur de 9.500 de angajați.

Ambulatoriul are acum nevoie de un asistent medical, pentru o poziţie de 50%, tură de noapte. Ambulatoriul are 13 paturi, 11 pentru cazuri medicale și două paturi de observare chirurgicală. În plus, la sfârșit de săptămână avem pacienți cu afecţiuni ginecologice.

Toţi pacienţii internaţi la noi de urgenţă stau aici în jur de 1-3 zile. Obiectivul este de a oferi diagnostic rapid, tratament şi îngrijire eficace, precum și stabilirea nivelului adecvat de tratament. Cel mai des diagnosticate sunt durerea în piept, sindromul coronarian acut, aritmii, sincope, embolism pulmonar, TVP și intoxicații. În plus , asistăm în sala de operație la inserţia stimulatorului cardiac. Diagnosticul chirurgical cel mai des întâlnit este cel al durerilor abdominale acute, traumatismelor și probleme ale tractului urinar. Diagnosticele ginecologice cele mai relevante sunt complicaţii ale sarcinii şi sângerări acute.

Responsabilităţi:

  • asistenţă medicală şi observarea pacienţilor cu probleme medicale acute, cu probleme chirurgicale şi ginecologice
  • asistarea introducerii pacemaker-urilor
  • căutăm un asistent medical cu experienţă
  • tura este una de noapte, 50%

Calificări:

  • experiență relevantă
  • experienţă chirurgicală
  • experienţă în domeniul pacemaker-urilor
  • condiţie fizică bună

Educaţie:

  • colegiu / universitate
  • asistent medical

Limba:

* norvegiană

Aptitudini:

  • implicare în dezvoltarea profesională ca asistent medical
  • trebuie să-ţi placă provocările într-un mediu cu un ritm rapid de lucru
  • bune abilități interpersonale
  • abilitatea de a inova și de a schimba

Oferim:

  • poziţie de lucru: 50 %
  • un departament interesant, provocator
  • mediu de lucru plăcut
  • schimburi de lucru la cerere

Anunţul original poate fi găsit urmând linkul: http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=51704819&searchclickthrough=true

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *