Asistent medical terapie intensivă/asistent medical specialist/asistent medical, Spitalul Universitar din Oslo (Rikshospitalet), Norvegia

Anunț valabil până pe 28.02.2015

rikshospital iarna

Spitalul Rikshospitalet, parte a Spitalului Universitar din Oslo Foto: www.dagbladet.no

Vino să lucrezi cu noi la secția de terapie intensivă generală, care aparține Clinicii de urgență a spitalului Rikshospitalet. Majoritatea pacienților noștri vin pentru ajutor de urgență. Noi tratăm atât afecțiuni care necesită ajutor medical, cât și chirurgical, inclusiv SAH, leucemie, insuficiență respiratorie, afecțiuni ale ficatului, intervenții chirurgicale majore, insuficiență renala (dializă). Cei mai mulți pacienți sunt conectați la un dispozitiv pentru respirație și au nevoie de asistență medicală avansată. Avem șase locuri pentru bolnavi și lucrăm într-un mediu solicitant și provocator. Folosim sistemul Metavision pentru curba de ghidaj, iar cunoașterea acestuia este un avantaj, însă nu e necesară.

Responsabilități:

  • monitorizare clinică avansată a pacienților din secția de terapie intensivă
  • planificarea și punerea în aplicare a îngrijirii și tratamentului bolnavilor, în colaborare cu medicii noștri
  • slujba presupune asumarea responsabilității și un grad mare de independență în îngrijirea pacientului

  • asistent medical terapie intensivă/asistent medical specialist/ asistent medical cu experiență postop sau ATI

Educație:

  • colegiu/facultate
  • asistență medicală

Abilități:

  • orientat spre soluții
  • condiție fizică bună

Vă oferim:

  • poziție de lucru: 100%
  • mediu de lucru plăcut
  • program propriu, nou, pentru angajați
  • program propriu de dezvoltare profesională
  • asigurare bună pentru pensii
  • loc de muncă incluziv(IA)

Poți găsi anunțul original și poți aplica urmând linkul:

!!! Site-ul www.asistentmedicaliinnorvergia.ro nu este agenție de recrutare și nu intermediază angajarea pentru posturile vacante publicate. Persoanele interesate pot contacta în mod direct angajatorii.

5 comentarii la “Asistent medical terapie intensivă/asistent medical specialist/asistent medical, Spitalul Universitar din Oslo (Rikshospitalet), Norvegia

    1. asistent Autor postare

      Daca doriti mai multe informatii legate de acest job, tb sa contactati direct angajatorul. Exista un nr de tf, in anunt. Site-ul acesta este doar un punct de plecare, traducand anuntul original, din norvegiana, in romana. Restul depinde de dvoastra. Iar daca doriti informatii legate de actele necesare pt a lucra ca asistent medical in Norvegia, despre pasii ce trebuie urmati, de chirii sau de alte lucruri, „rasfoiti” site-ul. Succes!

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *