Asistent medical, Spitalul Universitar din Stavanger, Norvegia

Locuri disponibile: 5

Anunț valabil până la 31.01.2016

Spitalul Universitar din Stavanger-intrarea principala Foto: www.dagbladet.no

Spitalul Universitar din Stavanger-intrarea principala
Foto: www.dagbladet.no

Centrul de resurse umane are rolul de a asigura personal pentru diferite departamente ale spitalului. Avem nevoie, în acest scop, de asistenți medicali bine pregătiți profesional și deschiși provocărilor variate. În acest moment, căutăm asistenți medicali care să lucreze pe o poziție fixă, 100%, sau pe poziții cu timp parțial de lucru.

Responsabilități

  • monitorizarea pacienților
  • asistență bazată pe cunoștințele profesionale, pe standarde etice și pe respect

Calificări:

  • autorizație norvegiană de lucru
  • nivel bun de cunoaștere a unei limbi scandinave, scris și oral
  • bune cunoștințe în exprimare sunt necesare pentru o îngrijire adecvată pacientului
  • candidații dinafara Norvegiei trebuie să aibă cel puțin Bergentest, sau un alt test, la nivel similar. Documentația trebuie să fie atașată

Educație:

  • postliceală/facultate
  • asistență medicală
  • asistent medical specialist

Limba:

* norvegiană

Abilități:

  • flexibilitate și adaptabilitate
  • orientare spre pacient
  • bune abilități de comunicare și cooperare

Oferim:

  • poziție de lucru: 100%
  • provocări profesionale și schimburi de experiență
  • un bun mediu de lucru
  • schimburi de lucru
  • o bună schemă de asigurare pentru pensie
  • un pachet de recreere, care include acces la cluburi de ciclism, excursii organizate, în grup

Despre companie:

Spitalul Universitar Stavanger este responsabil pentru servicii furnizate locuitorilor din sud-Rogaland. Cu 7.500 de angajați suntem unul dintre cei mai mari angajatori din regiune. Îngrijirea pacientului, educarea  profesionişti din domeniul sănătății, cercetarea sunt sarcinile noastre principale. Citeste mai mult pe www.helse-stavanger.no.

Poți găsi anunțul original și poți aplica urmând linkul:

!!! Site-ul www.asistentmedicaliinnorvergia.ro nu este agenție de recrutare și nu intermediază angajarea pentru posturile vacante publicate. Persoanele interesate pot contacta în mod direct angajatorii.

4 comentarii la “Asistent medical, Spitalul Universitar din Stavanger, Norvegia

    1. asistent Autor postare

      Fara a sti limba norvegiana, suedeza sau daneza nu prea aveti sanse. Angajatorii sunt acum mult mai pretentiosi si nu mai accepta engleza, ci doar una dintre limbile scandinave enumerate mai devreme. Puteti incepe sa lucrati intr-un azil, dar, chiar si aici, trebuie sa aveti cunostinte de norvegiana, macar atat cat sa va intelegeti cu personalul si cu pacientii.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *