Asistent medical, Lørenskog, Norvegia

Anunţ valabil până pe 7.12.2014

Pentru unele persoane in varsta, ingrijirea la domiciliu ramane singura sansa pentru o viata mai buna

Municipiul Lørenskog se învecinează la Nord-Est cu Oslo. Oraşul are 33.000 de locuitori. Între capitală şi localitate este doar o distanţă de 15 km, iar legăturile cu autobuzul şi cu trenul sunt bune.

Centrul de îngrijire este compus din trei departamente, un departament de îngrijire şi unul social, pentru persoanele în vârstă.

Avem liberă o poziţie fixă, ca asistent medical, de la 01.02.2015, ture de  zi/noapte, iar în fiecare al treilea weekend se lucrează.

Partea de îngrijire la domiciliu este axată pe furnizarea de servicii de reabilitare, astfel încât clienţii pot rămâne în casele lor, atâta timp cât este posibil. Oferim, în acelaşi timp, şi îngrijiri paliative pentru pacienţii grav bolnavi. Avem o echipă de profesioniști calificați, iar noi ne concentrăm pe dezvoltarea abilităților și pe formarea profesională.

Principalele responsabilităţi ale postului:

  • ca asistent medical responsabil de îngrijirea la domiciliu monitorizezi pacienţii acasă şi le asiguri servicii bune. Colaborezi, totodată, cu alte departamente. Printre sarcinile tale de lucru se numără şi documentarea, precum şi întocmirea planului de îngrijire.

Calificări:

  • asistent medical autorizat
  • capacitate de cooperare
  • flexibilitate
  • capabil de a lua iniţiativa
  • ne-ar plăcea să ai şi experienţă pe un post similar
  • orientat spre soluţii
  • stare de spirit bună
  • norvegiana, scris şi vorbit (nivelul 3)
  • permis de conducere
  • condiţie fizică bună

Vă oferim:

  • sarcini de lucru variate şi provocatoare
  • angajați pozitivi
  • bune oportunități de dezvoltare profesională

Aplicațiile pot fi trimise electronic, pe https://min.e-kommune.no/lorenskog.  Certificatele, diplomele și autorizările trebuie să fie prezentate doar la un eventual interviu. Documentele prezentate nu vor fi returnate.

Poţi găsi anunţul original şi poţi aplica urmând linkul:

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *